Nedeľný SeMinár: Keď je za nevinnou kampaňou plno sexu

Pavol Minár - Stratégie – 19.03.2017

Club 18 – 30 organizuje prázdniny a dovolenky pre mladých ľudí a to, čo sa tam deje, plne zodpovedá názvu, ktorý presne vymedzuje jadro cieľovej skupiny: party, alkohol, sex. V roku 2002 bol imidž značky už trochu unavený a pre časť mladých ľudí začínal byť bariérou pre jej využívanie.

Saatchi & Saatchi stáli pred problémom urobiť s tým niečo. Pripravili krásnu kampaň, ktorá využila „bujaré“ a „nadržané“ konotácie značky a pripravili a prerozprávala ich „nevinným“ spôsobom.

Kampaň získala na Cannes Lions Grand Prix za print. Kreatívnym riaditeľom bol David Droga. Ten David Droga, ktorý neskôr založil asi najlepšiu reklamnú agentúru súčasnosti, Droga5.

adforum

adforum

adverblog

Táto krásne urobená kampaň s naratívnom mladných ľudí nevinne sa zabávajúcich v dovolenkovom rezorte dokázala zvýšiť predaje o 35%, pričom signifikantný nárast bol najmä medzi mladými ženami.

Nevinná kampaň… Pozrite sa pozorne na každý centimeter štvorcový tých fotografií a zistíte, že s tou nevinnosťou to nie je až také jednoznačné. Príjemnú zábavu a užite si to.

Prečítať tiež

Dedičstvo patentovej medicíny

19.10.2021

Dnes ide o v podstate zabudnutú produktovú kategóriu. V období od americkej Občianskej vojny až po rok 1905 to však boli produkty, ktoré prakticky „vytvorili“ systém tlačových médií v USA, keďže no...

Viac

Využitie kultúrneho endorsementu...

12.10.2021

Santa Claus, ako ho poznáme, teda veľký a veselý chlapík v červenom s bielou ...

Viac

Zobraziť všetky