Projekt pre agentúru Istropolitana Ogilvy a Bel Fromageries, Slovak Republic.

Pavol Minár - – 29.10.2018

Karička patrí medzi tie slovenské značky, ktoré „prežili“ vznik trhového mechanizmu. V novej konkurencii to však nemala jednoduché. V roku 2006 potrebovala skutočne veľkú pomoc. Ešte predtým, než sa domáce, lokálne a aj retro a tradičné značky stali cool, boli v ohrození – nevedeli zareagovať na cenový útok privátnych značiek obchodných reťazcov. Tie v tom čase našich spotrebiteľov lákali na mágiu svojich nízkych cien. Karičke sme veľmi pomohli – a to aj bez „zaručenej“ pomôcky pre značky v problémoch, teda bez znižovania ceny.
Karičku sme spojili s príbehom modernej slovenskej mamy. Ukázali sme, že v potravinárskej rýchloobrátkovej kategórii nemusíte budovať značku tak, ako to ortodoxne robia ostatné značky, teda že zo ženy urobíte bytosť, ktorá sa v živote vyskytuje iba v kuchyni. Karičkou sme ako jedni z prvých začali rozprávať príbeh moderného, úspešného, meniaceho sa Slovenska,a nositeľkami tohto úspešného príbehu boli práve moderné slovenské mamičky. A tie na tento príbeh zareagovali veľmi dobre. Karička za túto kampaň získala zlatú EFFIE Slovakia.

Prečítať tiež

Dedičstvo patentovej medicíny

19.10.2021

Dnes ide o v podstate zabudnutú produktovú kategóriu. V období od americkej Občianskej vojny až po rok 1905 to však boli produkty, ktoré prakticky „vytvorili“ systém tlačových médií v USA, keďže no...

Viac

Využitie kultúrneho endorsementu...

12.10.2021

Santa Claus, ako ho poznáme, teda veľký a veselý chlapík v červenom s bielou ...

Viac

Zobraziť všetky