Ako Snickers perfektne využíva zadnú stranu magazínu

Pavol Minár - Stratégie – 24.02.2017

Vo februári každoročne vychádza Sports Illustrated Swimsuit Issue. Pre fanúšikov reklamy je táto edícia SI zaujímavá tým, ako sa jej od roku 2015 zúčastňuje Snickers so svojou brilantnou brandovou platformou „You’re Not You When You’re Hungry“ („Keď si hladný, nie si to ty“).

si.com

Témou tohtoročného SI Swimsuit Issue je diverzita tiel a veková inklúzia (viac tu). Dokumentujú to aj tri rôzne obálky s modelkou Kate Upton. Okrem modeliek sa v SI Swimsuit Issue vždy objavujú aj športovkyne. Tento rok sú to Serena Williams, Genie Bouchard, Simone Biles, Caroline Wozniacki a Aly Raisman. V roku 2009 bola medzi športovkyňami vo SI Swimsuit Issue aj Daniela Hantuchová.

V minulom roku zaujal SI Swimsuit Issue obálkou s „plus size“ modelkou Ashley Graham.

adweek.com

​Od roku 2015 Snickers ukazuje, že aj vo veku internetu sa dajú robiť pekné reklamné veci v printovej reklame. Snickers sa cielene zamierava na back cover SI Swimsuit Issue, kde vždy nejakým prekvapivým a insightovým spôsobom rozvíja nielen svoju brandovú platformu, ale robí to spôsobom, ktorý je relevantný k danému médiu, teda ku SI Swimsuit Issue. Snickers to konkrétne robí tak, že paroduje svet supermodeliek.

Na front cover vydania z roku 2015 bola modelka Hannah Davis v póze, ktorá kombinovala jej nevinný pohľad s dráždivým gestom držania spodného dielu plaviek.

adweek.com

​A keďže modelky bývajú často hladné, inak by neboli také chudé, na zadnej strane obálky sa objavila tá istá Hannah Davis v podobe, keď je hladná. Ako Medúza, ktorá neukazuje nič, teda okrem svojej zúrivosti…

adweek.com

​Jedna dôležitá poznámka.

Len pár dní pred vydaním SI Swimsuit Issue 2015 Snickers pustil (bolo to počas Super Bowl 2015) geniálny spot „Brady Bunch“s Danny Trejom a Steve Buscemim.

Reklama s Hannah Davis/Medúzou je teda zaujímavá aj tým, že je to rozvinutie príbehu zúrivosti, ktorá sa zmocňuje hladných ľudí a nevinné dievčatá mení na Danny Treja alebo Medúzu.

Snickers kombináciou „Brady Bunch“ a Hannah Davis/Medúza ukázal, že dôležitá je brand story a že primárny je význam značky a nie „integrovaná synergia,“ ktorá si vynucuje, aby bol príbeh značky vždy jednotný napr. aj vizuálne. 

V roku 2016 Snickers využil back cover a aj vnútro zadnej obálky na „najepickejší Photoshop fail.“ Snickers vtedy zverejnil, že na back cover printe je 11 retušérskych chýb a vyzval ľudí, aby ich tweetli, ak všetky nájdu.

Všímajte si nielen stopy zlyhania hladného retušéra, ale aj prácu s packagingom a brandingom. Toto si môžu dovoliť len značky, ktorých brandová identita a komunikačná platforma sú už v podstate integrálnou súčasťou aktuálnej kultúry a jej kódov.

SI Swimsuit Issue 2016, vnútro back cover:

adweek.com

​SI Swimsuit Issue 2016, back cover:

adweek.com

​Tohtoročný Snickers rovnako využíva back cover a aj vnútro back cover a svoju platformu „You’re Not You When You’re Hungry“ v kombinácii s paródiou glamouru modelingu posúva až do zhulených dimenzií, pričom obeťami hladu sú tentoraz editori magazínu.

SI Swimsuit Issue 2017, back cover:

adweek.com

​SI Swimsuit Issue 2017, vnútro back cover:

adweek.com

​Pre úplnosť si ešte dodajme, že tieto fantastické printy sú prácou BBDO New York.

Prečítať tiež

Nedeľný SeMinár: Čo príde po rek...

12.03.2017

Každý dominantný trend vytvára svoj proti-trend. Pozrime si, ako jeden veľký súčasný reklamný trend pravdepodobne pripravuje pôdu pre svoj opak.

Viac

Nedeľný SeMinár: Prečo značky v ...

05.03.2017

Ak má vaša značku nejakú slabinu, mainstreamová reklama sa tvári, že nič také...

Viac

Zobraziť všetky